Kurs om epilepsi for foreldre og fagpersoner

Sted: Digitalt Tid: 06.05.2026 08:30 - 16:00

Helse Møre og Romsdal inviterer, i samarbeid med Epilepsiforbundet og Lærings- og mestringssenteret, til digitalt kurs for fagpersoner og foreldre til barn og unge med epilepsi i hele landet.

Med kurset ønsker vi at foreldre og fagpersoner skal få økt kunnskap om hva epilepsi er og hvordan de kan møte barn og unge med epilepsi både i hjemmet og i skole- og barnehagehverdagen. Vi ønsker å skape økt forståelse og mestring i rollen som forelder/foresatt og fagperson.

Vi oppfordrer begge foreldre til å delta på opplæringa hvis det er mulig.

Tema for kurset:

Kurset blir lagt opp til digitale forelesinger, men det er også tid til å komme med spørsmål eller utveksle erfaringer.
Foredragsholderne har tverrfaglig bakgrunn, som spesialsykepleier, lege, sosionom, erfaren brukerrepresentant fra Epilepsiforbundet og spesialpedagog fra Spesialsykehuset for epilepsi (SSE).

For mer informasjon, se nettsiden til Helse Møre og Romsdal. Der finner du også lenke til detaljert program.

Se flere aktiviteter
Share Share Share

Alle fortjener en trygg hverdag

Reisen fra anfallsredsel til hverdagsmestring kan være vanskelig. Epilepsiforbundet tilbyr råd og støtte på veien.
Meld deg inn i dag og støtt vårt viktige rådgivningsarbeid.

Bli medlem

Design: Tenk Kommunikasjon // Utviklet av Imaker AS